Loading...
نام لیلیوم هلندی
رقم LA
رنگ  زرد
واریته Yellow Diamond
تعداد در بسته 3 عدد
کشور تولید کننده هلند
   
   

 

گیاهشناسی :

نام علمی این گیاه Lilium hybrids است. این گیاه به خانواده سوسن Liliaceae تعلق دارد. در بخش زینتی بصورت گلدانی ، شاخه بریده و باغچه ای استفاده می شود.پیاز لیلیوم از نظر باغبانی بسیار ارزشمند است زیرا ویژگی گونه های آن در معطر بودن ،دامنه رنگ و سازگاری به شرایط محیطی مختلف می باشد و به صورت تجارتی به عنوان گل بریده یا گلدانی و همچنین با هدف زیبا نمودن باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد.پیاز لیلیوم مناسب آب و هوای خنک و مناطق سردسیری است. کشت و تولید آن در گلخانه و فضای باز امکان پذیر است.به سرما و یخبندان مقاوم بوده و مناطق برفگیر و یخبندانی را به خوبی تحمل می کند.پیاز لیلیوم تشکیل شده از فلسهای محکم و ابدار که غذا را برای فصل رشد بعد ذخیره می کنند است.
مرکز پیاز از یک شاخه کوتاه یا محور تشکیل شده است که فلس ها به ان متصل هستند این بخش مهمترین بخش پیاز است چون این بخش ریشه , فلس و ساقه گلدهنده و برگهای رزت (Rosette) را تولید می کند. فلسها برگهای تغییر یافته هستند که کوتاه و کلفت شده اند تا مواد غذایی را در خود نگهداری کنند.این فلسها در ابتدای فصل رشد بعد مواد غذایی لازم برای رشد گیاه را تا تولید برگها و ریشه ها تامین می کند.
رنگ پیاز (فلس) می تواند یکی از مواردی باشد که در تشخیص گونه لیلیوم کمک کند البته این رنگ می تواند در اثر قرار گرفتن در برابر نور تغییر کند .

نحوه کاشت :

در فصل پاییز  پیاز گل لیلیوم را در گلدان ۱۵ سانتیمتری که کف آن بستری از ۳-۲ سانتیمتر شن گسترده شده قرار داده و روی آن تا ارتفاع ۵ سانتیمتر کود پوسیده حیوانی ریخته شده قرار دهید و محیط آن را کاملاً تاریک و مرطوب و خنک (۶-۴ درجه) نگه دارید. وقتی جوانه ها ظاهر شدند آن را به محل پرنور و گرمی(۲۱-۱۶درجه) انتقال دهید. همچنین می توان برای انتخاب خاک گلدان مخلوطی از یک قسمت خاک برگ پوسیده و یک قسمت کود پوسیده حیوانی و دو قسمت شن و ماسه شسته استفاده کرد.وقتی ارتفاع بوته به ۱۶-۱۵ سانتیمتر رسید، اطراف آن را هرس نموده و مقداری کود بدهید و رطوبت آن را به طور دائم محفوظ نگه دارید.

نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا