Loading...

همراهان گرامي سلام،
خوشبختانه مفتخریم در آذر ماه سال 1396 در خدمت شما عزیزان باشیم با پیازهای بسیار با کیفیت و درشت لاله هلندي


پیازهاي لاله وارداتي از هلند و منتخبي از بهترين واريته و رنگ مي باشند.
همچنين پيازها همانند سالهای قبل گلهای خوبی برای مشتریان تولید خواهند کرد...

نام: گل لاله
نام لاتین: TULIP PULCHELLA
نام علمی: TULIP PULCHELLA
خانواده: سوسنیان
بومی منطقه: بومی منطقه ایران و ترکیه می باشد.

نحو ه ی انتخاب پیاز مناسب: سفت باشد پوک نباشد قارچ نداشته باشد...
الف -پیازهای تازه خریداری شده را حتما از نظر پوسیدگی سفید و بوی ناجور چک کنید. پیازهای آلوده قسمت تحتانی نرم شده زیر پوششهای بیرونی دارند و ممکن است بسیار سبک شده‌باشند. اگر ۱۰٪ از پیازها آلوده شده باشند همه بسته پیازها را نابود کنید.
ب-در انتخاب پیاز لاله در ابتدا باید به ظاهر پیاز توجه کرد . ظاهر پیاز باید کاملا سالم و فاقد هرگونه له شدگی باشد . بهتر است پیاز لاله شامل فلس آخری که به رنگ قهوه ای است باشد در صورت نبود فلس قهوه ای رنگ (پوشینه ) هم مشکلی وجود ندارد .

در صورتی که بیماری های قارچی یا خوردگی فلس ها به نطفه اصلی گیاه که توسط فلس ها احاطه شده اند نرسیده باشد آن پیاز را می توان کشت کرد ولی بهتر است جهت نرسیدن این بیماریها به نطفه اصلی گیاه پیاز ها را در محلول قارچ کش ضد عفونی کرد .

روش کاشت خانگی در گلدان
برای کاشت پیاز لاله در داخل گلدان اندازه محیط پیاز باید بالای ۱۱ سانتیمتر باشد .
 هرچقدر سایز گلدان بزرگتر انتخاب شود تعداد بیشتری پیاز لاله می توان در آن کشت کرد .  به طور کلی پیاز لاله در اکثر خاک ها و با بافت های مختلف قابل کشت و گلدهی می باشد اما بهترین خاک برای کاشت لاله شامل خاکی با PH خنثی و دارای بافت سبک شامل خاک باغچه ۶۰٪ +ماسه بادی ۲۵٪+ برگ پوسیده ۱۵٪ می باشد . حال با تهیه خاک مناسب کشت را شروع می کنیم . لازم به ذکر است عمل کاشت پیاز لاله را از آبان ماه تا اواسط دی ماه می توان انجام داد .

نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا