Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
بذر گل همیشه بهار 4815

بذر گل همیشه بهار 4815

قیمت : 4,000تومان

مخلوط زرد و نارنجی پا کوتاه

امتیاز 0 از 5 توسط 0 کاربر
وضعیت: موجود نیست به من اطلاع بده

بذر گل همیشه بهار پا کوتاه مخلوط زرد و نارنجی

گیاهی یکساله سریع الرشد با دو رقم پا کوتاه با ارتفاع 30 سانتی متر و پا بلند با ارتفاع 60 سانتی متر است.

 

نام بذر گل همیشه بهار
نام انگلیسی Calendula officinalis
فرم پا کوتاه
رنگ مخلوط زرد و نارنجی
ارتفاع پا کوتاه
تعداد بذر در هر گرم -
کاشت مستقیم -
زمان خزانه کاری  اوایل زمستان
زمان نشاء کاری  اواخر زمستان
فواصل کاشت  20*20 سانتی متر

 

نحوه کاشت بذر گل همیشه بهار

برای کاشت بذر بصورت مستقیم در محیط باز باید تا آخرین یخبندان ( افزایش دمای محیط به حداقل 10 درجه در شب ) دست نگاه داشت سپس نقطه ای آفتابی را در باغچه انتخاب و خاک را کاملا شخم زده تا بافت نرمی پیدا کند . خاک باید کمی غنی و از زهکش مناسب برخوردار باشد برای تقویت خاک می توان از کود پوسیده دامی ویا کمپوست استفاده کرد . سوراخ هایی به عمق 4 برابر ارتفاع دانه ( از 5 میلیمتر تا یک سانتیمتر ) به فاصله 10 تا 15 سانتیمتر از یکدیگر ایجاد کرده و دانه ها را در آنها کاشته و روی آن را با پوشش نرم و الک شده می پوشانیم .سپس نسبت به آبیاری با آبپاش دستی آبیاری کرده ، دوره جوانه زنی معمولا 7 تا 14 روز طول می کشد و در این مدت رطوبت خاک را حفظ می کنیم باید مراقب بود تا در آبیاری زیاده روی نشود .

برای کاشت بذر در داخل خانه و انتقال نشا آن به محیط باز 4 تا 6 هفته قبل از پایان زمستان نسبت به کاشت آن در بستر کشت  اقدام نمایید .بستر کشت مخلوطی از خاک سبک با زهکش بالا برای کاشت بذر مناسب است . روی بذرها را با لایه ای در حدود 5 میلیمتر پوشانیده و بستر کشت را بوسیله اسپری آب مرطوب کنید .تا زمان جوانه زنی می بایست رطوبت بستر کشت را حفظ نمود . بستر کشت را محیطی با نور کافی قرار داده و  دما را در حدود 20 درجه تنظیم کرده ، برای حفظ رطوبت می توان  از پوشش پلاستیکی  رنگ روشن تا زمان جوانه زنی بذر ها استفاده کرد ،برای تبادل هوا می توان یک سوراخ در سطح آن ایجاد کرد .بذرها بین 7 تا 14 روز شروع به جوانه زنی می کنند . پس از جوانه زنی و رشد تقریبی جوانه ها نسبت به حذف جوانه های ضعیف اقدام کرد  معمولا از زمان کاشت بذر تا گلدهی  بین 45 تا 60 روز طول می کشد .

ارسال نظر

پشتیبانی