Loading...
بذر گل اطلسی ایرانی معطر 1411

بذر گل اطلسی ایرانی معطر 1411

قیمت : 4,000تومان

رنگ الوان پا کوتاه

امتیاز 0 از 5 توسط 0 کاربر
وضعیت: ناموجود به من اطلاع بده

بذر گل اطلسی ایرانی پاکوتاه الوان

گیاهی دائمی که به صورت یکساله مورد استفاده قرار می گیرد.

نام بذر اطلسی ایرانی بسیار پر گل
نام انگلیسی Petunia Fragrant
فرم بسیار پر گل ، معطر
رنگ الوان
ارتفاع کوتاه
تعدادبذر درهرگرم 16500
زمان گل دهی -
زمان خزانه کاری اواخر زمستان
زمان نشاء کاری اواسط بهار
فواصل نشاء کاری 25*25 سانتی متر

 

آبیاری:

این گیاه گر چه تا حدودی به خشکی مقاوم است اما برای افزایش تعداد گلها و عمر گلها به آبیاری منظم نیاز دارد و خاک آن نباید خشک شود. این مسئله در مورد اطلسی های کاشته شده در گلدان از اهمیت بیشتری برخوردار است. بهتر است که قبل از آبیاری سطح خاک را بررسی کنید. اگر متوجه از بین رفتن رطوبت سطح خاک شدید آبیاری را انجام دهید.

نور:

به مکانی روشن و پر نور با حداقل 5 ساعت نور مستقیم آفتاب در طی روز نیاز دارند و هر مقدار که نور مستقیم بیشتری دریافت کنند قدرت رویشی آنان بیشتر خواهد شد. 

دما:

اطلسی دما را تا حدود 30 درجه سانتیگراد به خوبی تحمل می کند اما اگر دما به بیش از این افزایش یابد باید به آبیاری آن بیشتر توجه کرد تا از خشکی آسیب نبیند همچنین اصولا در گرمای شدید هوا ، از میزان گلدهی آن کاسته می شود. این گیاه نسبت به سرما حساس است و دما بهتر است که به ریز 15 درجه نزول نکند.

خاک:

خاکی غنی با زهکش مناسب که رطوبت منظم داشته باشد برای این گیاه مناسب است. برای سبک شدن بستر کاشت و همچنین تقویت مواد غذایی در زمان تهیه مخلوط خاکی استفاده از خاک برگ ، کود پوسیده گاوی و همچنین پیت ماس توصیه می شود. برای کوددهی به این گیاهان می توان از کودهای مخصوص گیاهان زینتی بخصوص فرمولهای 10-10-10 و یا 8-8-8 هر 4-3 هفته یکبار استفاده کرد. 

تکثیر:

یکی از متداولترین راه های تکثیر این گیاه کاشت بذر آن است. بذرها در طی 15-5 روز جوانه می زنند و در حدود 6 هفته بعد این گیاهان را می توان به گلدان اصلی و یا بستر اصلی کاشت منتقل کرد. بذرهای اطلسی بسیار ریز هستند و به نور برای جوانه زنی نیاز دارند بنابراین روی آنها را یا نپوشانید. اگر ریز بودن بذرها و در دست گرفتن آنان مشکل است می توانید از وسیله ای مانند نمک پاش با سوراخهایی ریز برای پاشیدن بذرها بر روی سطح بستر کشت استفاده نمایید.

 

برای اطلاع کامل گیاهشناسی ، نحوه نگهداری و پرورش  ، آموزش دقیق کاشت و تکثیر گل اطلسی و سایر اطلاعات مفید درباره این گل ، کلیک نمایید.

نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  ویژه های کشتزار

   

  ******

  ****logo-samandehi

  آمار

  • تعداد کالا: 957
  • بازدید امروز: 3775
  • بازدید دیروز: 4312
  • بازدید کل: 2605713

  پشتیبانی