Loading...

بذر گل میخک 4500

پابلند پر گل رنگ مخلوط

بذر گل میخک باغی پا بلند الوان

گل میخک باغچه ای گیاهی است علفی که بصورت چند ساله کشت می شود ، این گیاه بومی  مناطق خاورمیانه بوده و از خانواده میخکیان می باشد . ارتفاع ساقه گلده این گیاه در گونه های پا بلند، گاه به حدود ۸۰ سانتیمتر نیز می رسد

 

نام بذرگل میخک باغی
نام انگلیسیcarnation
فرمپا بلند
رنگالوان
ارتفاعبلند
تعداد بذر در هر گرم-
کشت مستقیم-
زمان خزانه کاری-
زمان نشاء کاری-
فواصل کاشت-

 

نحوه کاشت بذر گل میخک باغی

در صورتی که قصد کاشت بذر را در خزانه دارید ۴ تا ۶ هفته قبل از پایان فصل زمستان می توانید بذرها را در سینی نشا و یا بستر کشت بکارید . برای این منظور بستر کشت را از کمپوست و یا مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ و کمی ماسه آماده کنید سپس بذر ها را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر کاشته و بر روی آن لایه نازکی از خاک الک شده بپاشید بذرها برای جوانه زنی نیاز به نور دارند . پس از کاشت بستر را مرطوب کرده و بر روی آن پوشش نایلونی رنگ روشن برای حفظ رطوبت قرار دهید .دمای محیط در حدود ۲۰ درجه تنظیم کرده و در طول مدت جوانه زنی رطوبت خاک را حفظ کنید . بذر ها پس از یک الی ۲ هفته جوانه می زنند .پس از جوانه زنی سینی نشا را در محیطی با نور کافی قرار دهید از زمان جوانه زنی بذرها تا گلدهی حدود ۴ تا ۶ هفته زمان نیاز است .

در صورتی که قصد کاشت بذر بصورت مستقیم در محیط باز را دارید باید تا برطرف شدن خطر سرمازدگی دست نگاه دارید سپس مکانی را که از تابش مستقیم نور خورشید بین ۴ تا ۶ ساعت در روز بر خوردار است انتخاب کرده و خاک را به طور کامل شخم زده و با کود پوسیده دامی و یا کمپوست تقویت می کنیم .خاک باید از زهکش مناسب برخوردار باشد . سپس بذرها را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر کاشته و با آبپاش دستی اقدام به آبیاری می نماییم . تا جوانه زنی بذرها باید رطوبت محل کاشت را حفظ نماییم .

نحوه پرورش گل میخک باغی

گل میخک باغچه برای رشد و نمو مکانی به آفتابی (حداقل ۴ الی ۶ ساعت در روز) و خاک غنی با زهکشی مناسب نیاز دارد . برای کاشت گیاهان جوان در باغچه بایست ابتدا باغچه را کاملا شخم زده و با کود پوسیده دامی تقویت کنید، خاک باغچه باید از زهکش مناسب برخوردار بوده چنانچه خاک رسی باشد برای زهکش بهتر خاک مقدار مناسب شن یا ماسه به خاک اضافه نموده سپس با فاصله مناسب از یکدیگر (حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر ) گیاهان را  در سوراخ هایی که به همین منظور ایجاد کرده ایم (عمق سوراخ دو برابر قطر توپ ریشه گیاه باشد) کاشته و گیاهان را آبیاری می کنیم . گل میخک نسبت به آبیاری زیاد حساس است بهتر است زمانی اقدام به آبیاری نمایید که خاک اطراف گیاه رطوبت خود را از دست داده باشد .

برای گلدهی بیشتر و رشد بهتر گیاه می توان از کود رشد و کود گلدهی مخصوص گیاهان زینتی کود دهی نمایید . در هنگام گلدهی نیز نسبت به حذف گل های پژمرده اقدام نموده تا گیاه تشویق به غنچه های بیشتر شود .

نظرات
    ارسال نظر

    پشتیبانی