Loading...

بذر گل لادن 3930

پاکوتاه رنگ الوان

بذر گل لادن پا کوتاه الوان

گیاهشناسی :

این گیاه چند ساله در طول دوران رشد به ۱ متر طول و یا بیشتر میرسد. دارای برگ های بزرگ، تقریبا دایره ای شکل، به قطر ۳ تا ۱۵ سانتی متر، به رنگ سبز مایل به زرد در بالا، با دمبرگ ۵ تا ۳۰ سانتی متری که در نزدیکی وسط برگ با رگه های متعدد و لبه های لوب دار میباشد.

 

نام بذرگل لادن
نام انگلیسیTropaeolum majus
فرمپا کوتاه
رنگالوان
ارتفاعکوتاه
تعداد بذر در هر گرم۷
کشت مستقیماوایل بهار
زمان خزانه کاری-
زمان نشاء کاری-
فواصل کاشت۳۵*۳۵ سانتی متر

 

آبیاری:

آبیاری زیاد لادن مانع از گلدهی مناسب این گیاه خواهد شد و در چنین شرایطی معمولا برگها بیشتر می شوند همچنین این گیاه اصولا در برابر خاک تا حدودی مقاومت نشان می دهد.آبیاری کم و نامناسب منجر به کاهش گلدهی ، کم رنگ شدن ساقه ها و زرد شدن برگها می شود. سعی کنید زمانی که سطح خاک رطوبت خود را تا حدود یک سانتیمتری عمق خاک از دست داد نسبت به آبیاری آن اقدام کنید .

نور:

لادن به مکانی آفتابی نیاز دارد و وجود نور مستقیم آفتاب برای ۶-۵ ساعت در طی روز به گلدهی آن کمک می کند. البته برخی از انواع آن در شرایط نیمه سایه و نیمه آفتاب نیز عملکرد خوبی نشان می دهند. 

دما:

بهترین گلدهی را در دمای حدود ۲۵ درجه دارد . هر مقدار که هوا گرمتر شود عمر گلها نیز کوتاه تر می شود و با فرارسیدن روزهای گرم تابستان و افزایش دما به بیش از ۲۸ درجه سانتیگراد از گلدهی گیاه کاسته می شود به همین دلیل بسیار لازم است تا گیاه را در برابر تابش نور مستقیم آفتاب در بعد از ظهرهای گرم تابستان حفاظت کنیم. 

خاک:

بهتر است که در مخلوط خاکی این گیاه از کود پوسیده دامی و یا خاک برگ استفاده نشود.بکارگیری کود برای این گیاه باید با احتیاط صورت گیرد زیرا غنی بودن محیط رشد آن موجب کاهش گلدهی گیاه لادن می شود. بنابراین بهتر است که از کودهایی که حاوی میزان بیشتری از فسفر در برابر نیتروژن است استفاده کنیم و همچنین میزان غلظت کود را که کارخانه سازنده برای سایر گیاهان زینتی توصیه کرده است به نصف و حتی یک چهارم کاهش داده  و سپس استفاده کنیم.

تکثیر:

گیاه لادن به آسانی توسطبذرتکثیر می شود .بذرها را باید زمانی که تازه هستند کاشت در غیر اینصورت از توانایی جوانه زنی آنان کاسته میشود. زمان کاشت بذرها با توجه به شرایط آب و هوایی از اواخر فروردین ماه الی خرداد ماه است. البته در داخل گلدان و گلخانه و یا محیط داخلی خانه می توان بذرها را از اواسط اسفند ماه نیز کاشت کرد. برای کاشت بذر از بستر کشت سبک همانند شن ساده استفاده نمایید. عمق مناسب کاشت بذرها نیز حدود ۲-۱ سانتیمتر است. گلدان حاوی بذر را میتوان در مکانی با دمای ۴ درجه سانتیگراد نگهداری کرد .

نظرات
    ارسال نظر

    پشتیبانی