Loading...
مقدار (محتوای بسته) 50 میلی لیتر
مدل Clonex Rooting Gel

اطلاعات بیشتر

ژل قلمه زنی Clonex محصولی اعجاب انگیز از شرکت گراوت بریتانیایی می باشد که در نوع خود منحصر به فرد و ابداعی می باشد، این ژل را به قلمه تازه بریده شده مالیده و قلمه را درون ویول اسفنجی قرار دهید تا قدرت آن را مشاهده نمائید.

ژل قلمه زنی چیست؟

ژل قلمه زنی Clonex ماده ای بسیار قوی با فرمولی معجون گونه باعث رشد قلمه بریده شده و باعث می شود قلمه بسیار سریع ریشه دهد، در واقع این ژل ریشه زایی با عملکرد بالا شامل تمامی مواد مغذی، ویتامین ها و هورمونهای رشد برای گیاه بوده و همچنین محافظت از بافت ریشه های جدید را نیز به خوبی برعهده دارد.

این ژل می تواند برای استفاده در انواع گلدانهای فشرده جی فی(Jiffy)، روت ایت (ROOT!T) و انواع بلوکهای کشت هیدروپونیک و سایر بسترها استفاده شود.

نحوه استفاده:

برای مثال و آموزش شما دوستان از گیاه گوجه فرنگی استفاده شده است، در تصویر زیر شما یک بوته گوجه فرنگی را مشاهده می نمائید که شاخه های علامت زده شده را با یک وسیله برنده تیز در زاویه ای 45 درجه قطع می نمائیم:

قلمه زنی گوجه فرنگی

اکنون طبق تصویر زیر قلمه ها را به ژل آغشته نموده و در درون ویول اسفنجی قرار می دهیم:

قلمه

ژل قلمه زنی

اکنون قلمه ها آماده می باشند، آنها را می توانید در مکانی مناسب (گلخانه مینی ROOT!T) که دارای %75-85 رطوبت و 20-25 درجه سانتیگراد دما داشته باشد قرار دهید، اگر در مکان بسته و داخل منزل قلمه ها را نگه میدارید، نور لامپ فلورسنت نیز برای رشد کافی خواهد بود.

کار تمام شده است به همین راحتی :) اگر به درستی انجام داده باشید در عرض یک هفته قلمه ها به شکل زیر ریشه خواهند داد:

قلمه ها بعد از ریشه دهی

نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا